کاهش کلسترول با خوردن صبحانه ای سالم

» کاهش کلسترول با خوردن صبحانه ای سالم

یکی از راه های کاهش سطح کلسترول بالا ، برنامه غذایی سالم در شروع صبح یعنی صبحانه میباشد.


شاید شما چکاپ سالانه داده باشید و پزشک به شما گفته باشد که کلسترول خون شما زیاد است و باید با رژیم خود روش هایی برای کاهش آن پیدا کنید. خوشبختانه ، خبر خوب این است که روش های بسیار خوبی برای کاهش کلسترول وجود دارد. فقط کافی است در صبحانه خود چند تغییر ساده ایجاد کنید.


علاوه بر اینکه صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی روز است ، زمانی است که بدن شما نسبت به جذب برخی مواد مغذی حساس تر میباشد.


اصل اساسی کاهش کلسترول تأمین کافی ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم های سالم است. ما در اینجا با دستور العمل های نه تنها ساده بلکه مغذی و خوشمزه میپردازیم.


1. جو دوسر: یک دانه عالی برای کاهش کلسترول


جو دوسر یکی از بهترین راه های کاهش کلسترول در وعده صبحانه شما است.

جو دوسر یکی از بهترین مواد غذایی برای کاهش کلسترول بد است ، همچنین به عنوان لیپوپروتئین با چگالی کم شناخته می شود.


جو دوسر حاوی فیبر محلول است که باعث کاهش LDL شما می شود. (توجه داشته باشید که غذاهایی مانند لوبیا قرمز، جوانه بروکسل ، سیب و گلابی نیز حاوی فیبر محلول هستند.)


بنابراین ، 5 تا 10 گرم (یا بیشتر) فیبر محلول در روز کلسترول LDL شما را کاهش می دهد. یک وعده سبوس جو دوسر 3-4 گرم فیبر فراهم می کند. اگر میوه اضافه کنید ، فیبر بیشتری دریافت خواهید کرد.


2. آووکادو: یکی از راههای عالی برای کاهش کلسترول


امگا 3 موجود در آووکادو یک روش عالی برای کاهش کلسترول در صبحانه شما است.

بسیاری از افراد با توجه به کالری زیاد و چربی آن ، از مصرف آووکادو جلوگیری می کنند.


اما در واقعیت ، آووکادو منبع خوبی برای مواد مغذی است و حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که برای حفظ تعادل سطح کلسترول شما ایده آل است.


بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، مصرف آووکادو را شروع کرده و سلامت قلب خود را بهبود بخشید.


3. کلسترول را با لیمو و سیر کاهش دهید


ترکیب سیر و لیمو یک داروی کلاسیک است که برای حفظ سطح کلسترول خوب استفاده می شود.

سیر برای سلامتی شما بسیار مفید است. این ماده همچنین یک غذای طبیعی آنتی بیوتیک ، ادرارآور ، پاک کننده ، ضد عفونی کننده و ضد باکتری است. چیزی به اندازه مصرف یک میخک سیر در صبح می تواند به کاهش کلسترول بالا کمک کند.


در اینجا یک راه حل ساده وجود دارد که می تواند به همان اندازه مفید باشد:


4. نان تست چاودار و روغن زیتون


همه انواع نان به طور مساوی تولید نمی شوند ، بنابراین مهم است که در نوع نان مصرفی دقت داشته باشید. همیشه نان را با غلات سبوس دار انتخاب کنید.


همچنین ، برای کاهش کلسترول خود ، از انواع محصولات فرآوری شده (و همه نانهای فرآوری شده مانند این) خودداری کنید.


اگر می خواهید واقعاً خوب باشید و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید ، پس نان چاودار بیشتری بخورید. از بین همه نانهای ، نوع چاودار حاوی بیشترین فیبر و مواد مغذی است. نان چاودار ترکیبی عالی از آهن و ویتامین های B برای از بین بردن سطح کلسترول است. همچنین برای صبحانه سالم تر خوردن آن با مقداری روغن زیتون توصیه میکنیم.


اگر هنوز نمی دانید ، روغن زیتون خالص یکی از بالاترین خواص غذایی در بین روغن هاست. همچنین سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده (اسید اولئیک) ، ویتامین E و فیتواسترول ها است که همگی ترکیبات قلبی محافظت کننده هستند.


همچنین مهم است که علاوه بر فیبرهای موجود در صبحانه ، پروتئین مصرف کنید. بنابراین در اضافه کردن یک تکه گوشت یا تخم مرغ به غذای خود دریغ نکنید.


ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه سایت : sagligabiradim.com

تگ ها :   کاهش کلسترول
آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
Buy website Traffic