فواید زنجبیل

» فواید زنجبیل

فواید و کاربردهای زنجبیل


زنجبیل معمولاً برای درمان مشکلات مربوط به سیستم هضم استفاده می شود و اگر بعد از غذا مصرف شود ، به کاهش تورم و حالت تهوع کمک می کند.


اطلاع از فواید و کاربردهای زنجبیل کمک بزرگی به شما خواهد بود. زنجبیل برای تمام قسمت های بدن مفید است ، زیرا غنی از مواد مغذی است.

 

در این مقاله ، ما در مورد تمام فواید زنجبیل به شما خواهیم گفت.

 

یادگیری در مورد فواید زنجبیل


زنجبیل بیش از 3000 سال پیش در جنوب شرقی آسیا پدید آمد. این ماده توسط پادشاه ایرانی داریوش در قرن 5 قبل از میلاد به آسیای میانه آورده شد. در واقع ، او زنجبیل را از مزارع هند در خاورمیانه گرفت. طبق اولین اطلاعات موجود در مورد تجارت زنجبیل ، زنجبیل توسط فنیقی ها به مدیترانه آورده شد. بعداً زنجبیل در سراسر مدیترانه و دریای سرخ گسترش یافت.

 

اگرچه پس از آن امپراتوری رم به سرعت گسترش یافت ، اما سفرهای مارکوپولو او را به آمریکای شمالی و جنوبی منتقل کرد. همچنین جالب است که بدانید این گیاه ، در جزایر کارائیب خود به خود رشد می کند. امروز بهترین کشور صادر کننده زنجبیل جامائیکا است.

 

استفاده از زنجبیل در آشپزی


یکی از قوی ترین خواص زنجبیل ، تأثیر آن در افزایش عطر و طعم است. در آشپزی آسیایی ، برای حفظ یا بهتر بگوییم برای بیرون آوردن طعم های تند از آن استفاده می شود. به طور خاص ، در غذاهای شرقی به منظور افزایش عطر و طعم غذاهای گوشتی و برنجی ، به طور گسترده ای استفاده می شود. با این حال ، مقدار بی شماری سس نیز از این گیاه تهیه می شود.

 

در غذاهای غربی دستورالعمل هایی وجود دارد که معمولاً به زنجبیل خشک یا پودر شده محدود می شوند. به این ترتیب رایحه ای عجیب و غریب به آشپزی اضافه می شود. همچنین ، زنجبیل در غذاهای شیرین ، بیسکویت ، دسرها ، شربت و بسیاری از دستور العمل های دیگر عالی کار می کند.

 

فواید و کاربردهای درمانی زنجبیل


به طور سنتی ، زنجبیل برای حل شرایط مربوط به معده و مشکلات گوارشی استفاده می شود. این گیاه لوزالمعده را تحریک می کند ، بنابراین تولید آنزیم های گوارشی را افزایش می دهد. برخی از کاربردهای زنجبیل برای درمان سرگیجه ، استفراغ ، اسهال یا زخم است.

 

شما می توانید از زنجبیل بعد از غذا برای تسکین درد خود استفاده کنید. علاوه بر این ، تورم و حالت تهوع را کاهش می دهد. ویژگی دیگر زنجبیل اثر ضد التهابی آن است.

 

بنابراین ، یک گزینه عالی برای درمان مشکلات مربوط به عضلات و روماتیسم است. به علاوه ، این یکی از بهترین گنجینه ها برای دردهای قاعدگی ، سرماخوردگی و مشکلات مخاطی است. زنجبیل داغ مخلوط شده با لیمو و عسل باعث کاهش تب و کاهش عفونت می شود.

 

چگونه از زنجبیل استفاده کنیم؟


با استفاده از زنجبیل به عنوان چای برای جلوگیری یا کاهش دردهایی مانند گرفتگی های قاعدگی ، به راحتی چهار یا پنج ریشه زنجبیل پاک نشده و تازه را همراه با یک قاشق غذاخوری آب لیمو و عسل گرم کنید. به این صورت که:

 

آب را روی اجاق گاز گرم کنید و وقتی شروع به جوشیدن کرد ، برش های زنجبیل را به آب اضافه کنید.


آن را به مدت 10-15 دقیقه بجوشانید تا رنگ آن قهوه ای شود.


سپس آب لیمو و عسل را قبل از نوشیدن به جوشانده اضافه کنید.


همانطور که می بینید ، زنجبیل فواید و کاربردهای زیادی دارد. شما می توانید از زنجبیل برای اهداف مختلف استفاده کنید ، چه برای دستور العمل های درمانی و چه برای آشپزی!


ارم بلاگ

تگ ها :   فواید زنجبیل

آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
روانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
آموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه و دستور پخت جدیدترین غذاهای ایرانی و خارجی